INFO K FOCENÍ

Jak se objednat na focení?

Objednat se můžete přes telefon, kontaktní formulář na webu, emailem či zprávou na Facebooku nebo Instagramu.

V jakou denní dobu a kde budeme fotit?

Nejčastěji fotím večer před západem nebo brzo ráno hned po východu slunce, kdy je světlo krásně měkké a netvoří žádné ostré stíny. Ale přece jenom západy slunce jsou moje srdcovka a většina fotek, které najdeme u mě v portfoliu jsou focená zhruba hodinu před západem. Na místě focení se společně dohodneme, ale většinou se sejdeme někde v krásné přírodě v případě focení v exteriéru. Přestože nemám vlastní studio není problém se domluvit i na focení v interiéru. V tomto případě zajistím pronájem ateliéru. Náklady na pronájem se vám poté přičítají k ceně za focení.

Jak se na focení obléct?

Na focení si oblečte to, včem se cítíte dobře. Podrobněji jsem o tom napsala článek tak se určitě koukněte.

Kolik času focení zabere?

Délka focení je individuální, ale většinou spolu strávíme cca 45 minut až 2 hodiny.

Kdo dělá výběr fotek?

Náhledy zasílám obvykle v den focení nebo druhý den. Ze všech fotografií udělám užší výběr, vyselektuji nepovedené nebo rozmazané záběry a z tohoto výběru vytvořím náhledy, které posílám k výběru. Náhledy jsou opatřeny vodoznakem a jsou malém rozlišení a je zakázáno tyto fotografie jakkoli dále upravovat, nebo používat bez písemného souhlasu fotografa a šířit. Náhledové fotografie jsou určeny výhradně pro výběr k retuši a finální úpravu.

Kdy za focení zaplatím?

Cena focení je splatná ihned po výběru fotek z dodaných náhledů.

Dostanu i neupravené fotky?

Neupravené fotografie ani RAWY bohužel neposkytuji.

V jaké podobě budou fotky?

Upravené fotografie dodávám v elektronické podobě, které nahraji do webové galerie ošetřené heslem odkud si je můžete pohodlně stáhnout. Fotografie dodávám ve dvou rozlišeních. Jedny v rozlišení pro sociální sítě a druhé v plné kvalitě. Je možné se také domluvit na tisk fotografií, které vám mohu zaslat poštou nebo se domluvíme na osobním předání.

Za jak dlouho upravené fotky uvidím?

Upravené fotografie vám dodám do dvou týdnů od výběru z náhledů, nikoli ode dne focení.

Kde se fotky objeví?

Ráda použiji vybrané fotografie k vlastní propagaci na svých stránkách a sociálních sítích. Pokud si nepřejete, aby vaše fotografie byly zveřejněny, je nutné mě o tom předem informovat. Pokud to neučiníte, budu to brát jako váš souhlas.

Co když nebudu s fotkami spokojená?

Fotografie upravuji podle svého stylu. Věřím, že i pro můj styl jste si mě vybrali, a tak víte, jakým směrem se fotografie budou ubírat. Můj styl je autorským pojetím fotografa a není důvodem k reklamaci zakázky. Důvodem reklamace není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, která je zcela odlišná od stylu fotografa.

Vždy se Vás snažím dostatečně připravit na dané focení, abyste byli spokojeni a připraveni. Nicméně nespokojenost s vlastním vzhledem, nevyžehlené oblečení, nevhodná manikúra, mastné/neumyté vlasy či špatně zvolené oblečení (i tady se Vám snažím vždy poradit, co je a co není vhodné) nejsou důvodem k reklamaci.

Pokud přece jen bude nějaký problém, ozvěte se mi co nejdříve. Vše se dá vyřešit.

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.